Historia firmy

Nutripol Sp. z o.o. powstała z majątku wytwórni pasz w Olsztynku, której jedynym właścicielem, od 31 marca 2011 roku, jest Indykpol S.A. Pod nazwą „Nutripol” Spółka działa od 3 października 2011 roku.

Historia firmy Nutripol

Koncepcja wytwórni pasz wpisana była w strategię Grupy Indykpol od pierwszych dni jej powstania, jako naturalna konsekwencja prowadzenia własnych ferm towarowych i rodzicielskich. Dzięki temu, za Nutripolem stoi wieloletnie doświadczenie zdobywane w trakcie współpracy z niezależnymi wytwórniami pasz. W drodze do własnej wytwórni firma przeszła wiele etapów, min.: produkcja pasz zleconych w oparciu o receptury własne Indykpolu, testowanie produktów, dostawców i różnych programów żywieniowych – układanych zgodnie z potrzebami ferm własnych i pod nadzorem specjalistów współpracujących z Indykpolem.

Zakład w Olsztynku powstał w latach 70. W swojej historii miał kilku właścicieli i przeszedł wiele modernizacji. Jednak zmiany, jakie dokonały się w 2011 roku, były znaczące. Po wyłączeniu ze struktur poprzedniego właściciela, nakładem znacznych środków finansowych, wytwórnia została przystosowana do samodzielnego funkcjonowania. Zainstalowano precyzyjną platformę mikro-dozowania pozwalającą na dodawanie – na miejscu – składników, których udział w paszy stanowi setne części procenta. Wcześniej komponenty te były dostarczane w postaci koncentratów, co znacznie ograniczało możliwość modyfikowania receptur, prowadzenia prób i doboru najlepszych składników. Zmodernizowane linie produkcyjne pozwalają na pełne pokrycie potrzeb ferm własnych Indykpol S.A., hodowców współpracujących z zakładami ubojowymi Grupy w Olsztynie i Lublinie oraz hodowców niezależnych szukających produktów wysokiej jakości, tworzonych z myślą o optymalnym wyniku uzyskiwanym na fermie.

Poznaj nas

Działamy w oparciu o wieloletnie doświadczenie hodowlane zdobywane na fermach własnych Indykpol oraz dystrybucję pasz produkowanych na zlecenie i na podstawie własnych receptur.

Czytaj więcej

Surowiec

Podstawą sukcesu rynkowego produkowanych przez Nutripol pasz jest staranny dobór najwyższej jakości surowców do ich produkcji.

Czytaj więcej

Biuro Obsługi Klienta

Jeśli chcesz poznać naszą ofertę, nasz specjalista z Biura Obsługi Klienta  odpowie na wszystkie pytania i pomoże wybrać optymalne rozwiązania dla Twojej fermy.

Czytaj więcej